Завдання І (шкільного)етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізики для учнів 7 класу 2017-2018 н. р.

Завдання
І (шкільного)етапу Всеукраїнської учнівської
олімпіади з фізики для учнів 7 класу
2017-2018 н. р.
1.(5б) На поверхні води краплина олії розлилася у тоненьку плівку. Виявилося, що розтягти плівку, щоб її площа стала більшою за S= 0,6 м2, неможливо (плівка розривається). Який висновок можна зробити з цього досліду?
А) Існують найменші частинки речовини;
Б) Молекули рухаються;
В) Молекули взаємодіють між собою;
Г) Найменших частинок в речовині не існує;
Д) Жодного висновку зробити не можливо.

2. (5б) Яке фізичне явище знайшло своє відображення у японському прислів’ї «Гастроному вивіска не потрібна»? Відповідь поясніть.

3. (5б)  Cкільки потрібно часу (в роках), щоб вкласти в ряд кубики, об’ємом 1 мм3 кожний, взяті в такій кількості, скільки їх міститься в 1 м3, якщо на укладку одного кубика затрачується час 1 с?

4. (5б)  У куті прямокутної площадки довжиною 100 м та шириною 8 м сидить жук. На відстані 60 м від нього вздовж довгої сторони площадки  знаходяться дві мурашки. Вони починають рухатись у різні боки периметром площадки зі швидкостями  6 м/с і 2 м/с. На якій відстані від жука вони знову зустрінуться?


5. (5б) Як за допомогою терезів можна визначити площу будь-якої плоскої фігури вирізаної з картону?
Завдання
І (шкільного)етапу Всеукраїнської учнівської
олімпіади з фізики для учнів 8 класу
2017-2018 н. р.
1.     (5б)Після удару футболіста м’яч полетів угору. Оберіть правильне твердження.
А) внутрішня енергія м’яча залежить від висоти, на яку піднявся м’яч.
Б) внутрішня енергія м’яча залежить від швидкості його руху.
В) внутрішня енергія м’яча залежить від енергії хаотичного руху молекул повітря, що перебуває в м’ячі.
Г) внутрішня енергія м’яча залежить від кінетичної та потенціальної енергії м’яча.

2.    (5б)Космонавт узяв із собою на орбітальну станцію задачник з фізики. Чи однакова маса задачника до старту і на орбітальній станції. Відповідь пояснити.
3.    (5б)У сполучених посудинах знаходиться  вода і гас. У лівому коліні над водою знаходиться шар гасу заввишки 10 см. В якому з колін рівень рідини вищий? На скільки?




4.    (5б) Санки масою 10кг з’їжджають із точки А, яка знаходиться на висоті 15м (див. рисунок ), і зупиняються в точці С (схил на ділянці ВС посипано піском). Яку роботу треба виконати, щоб витягнути санки назад у точку А, прикладаючи силу у напрямку руху?

В

В

С

В
                        А                          




5.    (5б) Визначити  масу лінійки і густину речовини, із якої вона виготовлена. Метод вимірювання описати разом з схематичними малюнками.
Обладнання:
Мірна лінійка, монета номіналом 5 копійок (масою 4,3 г), аркуш міліметрового паперу, учнівський стіл.
Завдання
І (шкільного)етапу Всеукраїнської учнівської
олімпіади з фізики для учнів 9 класу
2017-2018 н. р.
1.(5б) Комаха повзе по шпиці велосипедного колеса, що повільно обертається (Рис. 1). Вкажіть ймовірну траєкторію руху комахи.
 рис.1
А)1;Б)2;В)3;Г)жодна з траєкторій.
2. (5б)  Хлопчик, розкриваючи банку з консервованими фруктами, побачив, що відразу після відкриття кришки фрукти, які плавали біля поверхні рідини, починають тонути. Поясніть це явище.
3. (5б) Електричним кип`ятильником потужністю 500 Вт нагрівають воду в каструлі. За  2 хв. температура  води підвищилась від 85°C до 90°C. Потім кип`утильник вимкнули і за  1 хв. температура води знизилася на 1 °C.Скільки води було в каструлі?
4. (5б) Електроплитка  має три спіралі з опором 120 Ом кожна, які з`єднані паралельно одна до одної. Плитка вмикається в мережу послідовно з резистором, опір якого 20 Ом. Як зміниться час, необхідний для нагрівання на цій плитці чайника з водою до кипіння, якщо одна зі спіралей перегорить?
5. (5б)  Дослід «Кипіння води у паперовійпосудині»
Завдання
І (шкільного)етапу Всеукраїнської учнівської
олімпіади з фізики для учнів 11класу
2017-2018 н. р.
1.    (5б)  Умови необхідні для існування електричного струму:
1)    Наявність вільних носіїв електричного  заряду;
2)    Джерело електричного струму;
3)    Електричне поле;
4)    Всі умови
2.    (5б)  Чому опік паром небезпечніше, ніж опік окропом?
3.    (5б)  Відбувається електроліз розчину CuSO4. ККД установки – 60%. Скільки міді можна отримати, якщо за напруги 20В витрачено  0,033 МДЖ енергії?
  1. (5б)  У мережу з напругою 24 В ввімкнули два послідовно з’єднані резистори. При цьому сила струму в загальному колі була 0,6 А. Коли ці резистори з’єднали паралельно і ввімкнули в дану мережу, то сила струму в загальному колі стала 3,2 А. Визначте опір резисторів.

5.   (5б)  Знайти довжину нитки.
        Обладнання: нитка довжиною 1…1,5 м., металева гайка, секундомір.

 З аркуша паперу зробіть посудину, яку зображено на рисунку 2. Щоб вона не розпалася, скріпіть її скобками або нитками. Наберіть у посудину небагато води і встановіть її на кільце над спиртівкою. Через деякий час випобачите, що вода закипіла, а паперова посудина залишилася цілою! Увага! Будьте обережні з вогнем!
Запитання 1. Чому посудина, виготовлена з паперу, не горить, якщо вона з водою?
2. Чи загориться паперова посудина, якщо всередині її розмістити скляну посудину з водою? Вважати, що скло і папір щільно прилягають одне до одного.
3. Чи можна у паперовій посудині розплавити олово?
Завдання
І (шкільного)етапу Всеукраїнської учнівської
олімпіади з фізики для учнів 10класу
2017-2018 н. р.
1.    (5б) Про яку швидкість іде мова в наступних явищах:
1)    швидкість руху молотка під час удару дорівнює 8м/с;
2)    поїзд пройшов шлях між містами зі швидкістю 50 км/год;
3)    баба копра вдаряє по палі, рухаючись зі швидкістю 4 м/с;
4)    токар при обробці деталі досяг швидкості різання 3500м/с.

2.    (5б)  У чому полягає відмінність між струмом , який виникає в металевому стрижні, що з’єднує кулі заряджених електроскопів, і струмом, який проходить по провіднику, що з’єднує полюси акумулятора? Відповідь пояснити.

3.    (5б)  Електрична плитка має дві спіралі. При ввімкнені однієї з них вода закипить через 15хвилин, другої – через 30 хвилин. Знайдіть час, потрібний для закипання води, якщо ввімкнути одночасно спіралі послідовно.
4.    (5б)  До джерела постійної напруги послідовно підключені резистор з опором R  і реостат. При якому опорі r реостата виділяється максимальна потужність у резисторі? В реостаті? Вважайте, що повний опір обмотки реостата набагато більший ніж R.
5.    (5б)  Зважити 200г сипкої речовини.
Обладнання: сипка речовина, дві посудини з водою різного розміру, вода, тіло масою 100г, масштабна лінійка.

Комментарии